Aktuální informace z obce

Výpadek internetu a kabelové televize 4.3.2021

plánovaný výpadek internetu  a kabelové TV na městské síti TKR Přibyslav, ke kterému dojde ve čtvrtek 4.3. 2021 od 14 hodin do (pozdních) večerních hodin. 
Prakticky by mělo být internetové připojení střídavě nedostupné v určitých intervalech (blíže nepopsaných).
děkujeme za pochopení

POMOC s registrací na očkování proti COVID-19

Informace. Občané 70+, kteří máte zájem o registraci na očkování proti COVID - 19 a nevíte, jak na to.

Stačí zavolat na tel 724189749 nebo přijďte na obecní úřad, ráda Vám pomohu. Vezměte s sebou: kartičku pojišťovny, mobilní telefon, pokud máte.

Nebojte se říci o pomoc, ráda za Vás vše zařídím a už se nemusíte o nic starat.

V případě potřeby osobně zavezu na očkování.


Bačkovská

Kontrola a čištění komínů, revize kotlů - plyn, tuhá paliva

TOPENÁŘSKÝ SERVIS s.r.o. a společenství kominíků a topenářů - budou provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále revize, kontroly a čištění komínů, kontroly kotlů na plynná paliva.

Termín je v PÁTEK 12.3.2021. ZÁJEMCI VOLEJTE!!!!!!!!!!!!!!!!

telefon 608 748 989


více letáček

ZMĚNA!!!!! POZOR!!!! Výpadek

dodavatelská firma se omlouvá, ale z důvodu onemocnění hlavního technika se montáž vysílací stanice TKR Přibyslav spojená s výpadkem internetu (oznámeno na 16.2. od 14 hod.) asi o 14 dní odkládá.
Informaci upřesníme, jakmile bude znám nový termín.

Obec Žižkovo Pole

Žižkovo Pole je typická obec horáckého typu se dvěma rovnoběžnými návsemi a s potokem uprostřed (dostatek vody pro dobytek a pro hašení požárů). Osídlení je soustředěné na sebe navazující a s přilehlými humenními díly pozemků. Držba půdy byla roztříštěna do čtyř lokálních půdních celků.

Obec Žižkovo Pole (dříve Šenfeld, Šumfeld) byla založena koncem 13. století a patrně z větší části osídlena horníky, o čemž svědčí různé zbytky důlních děl nacházejících se dodnes na katastru obce. Dolovalo se převážně po úbočích potoka macourovského a na dolním konci vsi. Obec byla významným střediskem i z toho důvodu, že jako jediná srovnatelné velikosti měla už v dobách předhusitských vlastní stálou duchovní správu.

Úvodní obrázek - kostel