Aktuality

Sklářská pec 26.8.-28.8.2022 - havl.Brod, Vlkovsko

Skláři Vysočiny a Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod si pro vás tradičně připravili na poslední prázdninový víkend 26. – 28. srpna tavbu skla v replice středověké sklářské pece. Tento ročník je obohacen o mezinárodní rozměr. Přijedou za námi kolegové z Rakouska, kteří zkoušejí podobný experiment ve skanzenu v Elsarnu v Dolním Rakousku (replika sklářské pece z doby římské). Kromě kouzla skla a šikovných rukou sklářů v čele s Františkem Novákem si můžete vychutnat i další řemesla – hrnčířství, výrobu šindelů, stloukání másla či zpracování textilu. Doprovodný program proběhne v sobotu, pátek je věnován sklu, výkladu o sklářství a starých technikách, v neděli se bude od 10.00 konat aukce výrobků ze sklářské pece. Tavba v replice sklářské pece byla nominována na cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro. Pro tavbu můžete hlasovat až do konce září na stránkách NPÚ: Památky děkují - Národní památkový ústav (npu.cz). Tento ročník tavby byl podpořen z Fondu malých projektů Kraje Vysočina.

Bramboriáda

obce Nová Ves u Světlé si Vás dovoluje pozvat na Novoveskou bramboriáda 2022, která se uskuteční tuto sobotu 27. srpna 2022 na fotbalovém hřišti v Nové Vsi u Světlé. Od 13:30 hodin nás čeká zábavné odpoledne plné her vystoupení Vládi Hrona, nanuková show a mnoho dobré muziky. Vedle kulturního programu jsou připraveny zejména pro děti skákací hrady, fyzioterapeutčin í psi atd.

Večer proběhne parket s kapelou impuls.

Na akci se nevybírá vstupné a všichni návštěvníci jsou srdečně zváni !

Traktoriáda VELKÁ LOSENICE SOBOTA 1.10.2022

obec Velká Losenice zve na akci "TRAKTORIÁDA - sraz traktorů a zemědělských strojů" v soboru 2.10.2022 od 10:00 - 11:00 hod registrace účastníků.

Více na plakátu v příloze

Jízdní řád linky 600290 od 28. 8. 2022

jízdní řád linky 600290 platný od 28. 8. 2022. Vzhledem častému zpožďování spojů na komunikacích v okolí Žižkova Pole do šlo k úpravě jízdních doby mezi Přibyslaví a Českou Bělou. Díky prodloužení jízdních dob bylo také nutné posunout odjezd odpoledních spojů z Chotěboře. Nově je jízdní řád konstruován tak, že ranní spoje jsou vždy navázány na přestup na vlak (do Hlinska a Havlíčkova Brodu v Chotěboři a na rychlík do Brna v Přibyslavi) a odpolední jsou pak navázány na přestup z vlaků. Bohužel v Přibyslavi tedy odpoledne není možné přestoupit z autobusu na rychlíky do Brna. V Chotěboři možnost přestupu z autobusu na vlak je zachována i u odpoledních spojů, nicméně ji nelze garantovat z důvodu krátkého času na přestup.

76. Posezení s harmonikou pod vedením p. Sejkory ve čtvrtek 8.9.2022 od 15 hod.

Přijďte si poslechnout a zazpívat muziku pod vedením p. Sejkory. Na obecním úřadě v zasedací místnosti.

Informace - KYBER 1

Informace z Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina

v rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina setkáváme i s několika případy, kdy se naivní lidé stávají terčem podvodníků a přicházejí o značné peníze. Vydáváme různé preventivní články, které ale moc nepomáhají, proto jsme vytvořili k těmto článkům ještě leták, kde všechno shrnujeme.